Brytyjska poczta z okazji otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie wydała serię 4 znaczków z najbardziej popularnymi dyscyplinami na Wyspach. Jest wśród nich znaczek ze skoczkiem do wody, którego smukła sylwetka skojarzona jest z wieżą Tate Gallery - muzeum sztuki nowoczesnej. Znaczki są dostępne w sprzedaży od piątku - dnia oficjalnego rozpoczęcia Igrzysk. Oprócz tego każdy brytyjski zawodnik, który zdobędzie złoty medal, zostanie uhonorowany specjalnym indywidualnym znaczkiem, dostępnym w urzędach pocztowych już w 24 godziny po zakończeniu konkurencji.

Chociaż niezmiennie w skokach do wody faworytami we wszystkich konkurencjach są zawodnicy z Chin, to gospodarze liczą, że w najbardziej spektakularnym konkursie mężczyzn z wieży o złoto powalczy Tom Daley, aktualny mistrz Europy. Nie można zapominać też o Mathew Mitchamie z Australii, który wygrał 4 lata temu w Pekinie. Bardzo trudny program przygotowują też Niemiec Sacha Klein i Rosjanin Wiktor Minibajew. Chiny będą reprezentować: Qiu Bo - zwycięzca tegorocznego Pucharu Świata rozgrywanego w Londynie na tej samej pływalni, oraz Lin Yue - bardziej doświadczony, złoty medalista w skokach synchronicznych z wieży w Pekinie.

Harmonogram startów oraz wyniki zawodów w skokach do wody dostępne są na oficjalnej stronie Igrzysk: www.london2012.com/diving