Źródło: http://www.ecdiving2012.com/W dniach 15-20.05.2012 rozgrywane są w Eindhoven (Holandia) Mistrzostwa Europy Seniorów, w których startuje czwórka reprezentantów Polski: Patrycja Pyrzak, Magdalena Chłanda, Andrzej Rzeszutek i Artur Cisło (wszyscy Stal Rzeszów). Wystąpią w konkurencjach: Trampolina 1m, Trampolina 3m (oprócz Patrycji Pyrzak) oraz w skokach synchronicznych z trampoliny 3m.
Pierwszy raz na Mistrzostwach Europy został rozegrany konkurs teamów, w podobnej formule jaką praktykujemy w Pałacu Młodzieży, startują pary mieszane wykonując w sumie 6 skoków z wieży i z trampoliny 3m. Pierwszymi mistrzami Europy zostali Francuzi - Audrey Labeau i Matthieu Rosset.
Zawody pokazywane są w telewizji Eurosport, a ich przebieg komentuje trener z naszej sekcji, pan Andrzej Wierniuk. Kto ma taką możliwość, zapraszamy do oglądania i kibicowania. Jest to rzadka okazja do zobaczenia transmisji z zawodów w skokach do wody.
Mamy jeszcze jeden miły akcent. Anna Wierniuk, kierowniczka naszej sekcji, jest jedyną sędziną z Polski na tych zawodach.

W rozegranej 16.05 konkurencji trampolina 1m, Andrzej Rzeszutek zajął 8 miejsce, natomiast Artur Cisło był 19.

Terminy transmisji Eurosport

Informacja o wynikach