Jakub Boguta na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Polski 2008Jakub Boguta był wybitnym sportowcem. Wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski w skokach do wody w różnych kategoriach wiekowych. W 2009 roku rozpoczął studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Niestety nie zdążył nawet przystąpić do pierwszej sesji egzaminacyjnej. W grudniu 2009 roku uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. Co roku prosimy o przekazanie jednego procenta z podatku dochodowego na jego rehabilitację.

Poniżej publikujemy list od rodziców Kuby:

Kochani,
chcielibyśmy serdecznie podziękować za to, że byliście z nami w minionym roku i przekazaliście 1% dla Kuby. Dzięki temu Kuba zrobił kolejne postępy na swojej długiej drodze do lepszej sprawności.  
Tak, jak w poprzednim roku, Kuba jeździ na rehabilitację do Warszawy kilka razy w tygodniu, na zajęcia z fizjoterapeutami, logopedą i neuropsychologiem. W domu też mocno pracuje i stara się jak najlepiej realizować indywidualne zadania, które otrzymał do wykonania od swoich rehabilitantów.
Poza codziennymi obowiązkami, w dalszym ciągu, kilka razy w roku, uczestniczy w programie edukacyjnym ROAD SHOW, poświęconym bezpieczeństwu ruchu drogowego, starając się przestrzec innych przed skutkami nieostrożności na drodze (po jednym ze spotkań uczestniczył w nocnym programie radia kraków, poświęconym problemom ludzi, którzy maja problemy, podobne do Kuby; możecie posłuchać Kuby - poniżej link   
 
Gdybyście i tym razem chcieli i mogli pomóc Kubie i nam, i przekazać 1% swojego podatku,to informuję, że nic się nie zmieniło w stosunku do lat poprzednich.
Kuba ma dalej subkonto w Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym SŁONECZKO w Złotowie.
Rozliczając się za 2016 rok, w odpowiednim dla danej osoby rozliczeniu PIT, wpisujemy:
 
- w rubryce dotyczącej OPP - tylko nr KRS 0000186434
- jako cel szczegółowy podajemy "na rehabilitację Jakuba Boguty 101/B"
 
dla pełnej jasności i uniknięcia pomyłki podaję link do strony Fundacji Słoneczko
http://www.fundacja-sloneczko.pl
 
ściskamy i pozdrawiamy
Iwona, Wojtek i Kuba Boguta