W 2013 roku rozpoczął się w wielu krajach nowy trend w dziedzinie 'reality show'. Zasady są bardzo podobne do "Tańca z gwiazdami". Uczestnicy programu wykonują skoki z trampoliny lub wieży do basenu, które oceniane są przez czwórkę sędziów. W krajach anglojęzycznych program nazywa się "Splash" czyli "Plusk". W roli autorytetów występują znani zawodnicy w skokach do wody. W wersji amerykańskiej, którą zrealizowała telewizja ABC, celebrytów do skoków przygotowywał Greg Louganis. W Wielkiej Brytanii wystąpił Thomas Daley, 19-latek, który jest już mistrzem Europy, Świata i brązowym medalistą olimpijskim. W pierwszej brytyjskiej edycji zwyciężył znany polskim kibicom skoków narciarskich Eddie "Orzeł" Edwards. Program na tyle się spodobał, że wyemitowano już drugą serię, która miała finał 15 lutego tego roku. W niemieckiej wersji zwyciężyła gimnastyczka polskiego pochodzenia Magdalena Brzeska, a w tym roku w wersji holenderskiej wystąpił panczenista Koen Verweij, który przegrał 3 tysięczne sekundy na igrzyskach w Soczi z naszym Zbigniewem Bródką.

Doczekaliśmy się teraz też polskiej wersji programu, który pod nazwą "Celebrity Splash" wyemituje Telewizja Polsat. W jury zasiądzie Otylia Jędrzejczak oraz nieznani jeszcze "ekspert od skoków" i "osobowość medialna". W programie weźmie udział 12 kobiet i 12 mężczyzn. Uczestnicy będą podzieleni na sześć drużyn - każda z nich pojawi się w jednym z czterech odcinków eliminacyjnych. Najlepsza dwójka uczestników z każdego odcinka przejdzie do kolejnych etapów rywalizacji, a najlepsi wystąpią w finałowym odcinku.

Odcinki kręcone będą na basenie w Termach Maltańskich, a widzowie zobaczą program na żywo. Emisja zaplanowana jest na wiosnę 2015 r. Ogłoszenie nowej ramówki Polsatu nastąpi pod koniec stycznia lub w lutym, wtedy też poznamy dokładną datę i godzinę emisji "Celebrity Splash".

Doniesienia prasowe na temat nowego programu:

Gazeta.pl

Dziennik.pl

Fakt.pl