Źródło: redbull.comKrzysztof Kolanus z Częstochowy, startujący w cyklu Red Bull Cliff Diving zajął trzecie miejsce podczas 6 edycji w Bilbao (Hiszpania). Polak zdobył 460 pkt. i uplasował się za Silczenko z Rosji i Huntem z Wielkiej Brytanii, który na jedną edycję przed końcem sezonu zapewnił sobie zwycięstwo w całym cyklu. W klasyfikacji generalnej Kris awansował do czołowej 10 i zajmuje 9 miejsce z 309 punktami. Finałowe zawody odbędą się 18 października na Jukatanie (Meksyk).

Kris Kolanus startuje w tej widowiskowej konkurencji od 2011 roku. Jest to jego pierwsze miejsce na podium. Wcześniej startował z dziką kartą a w tym sezonie jest już jednym z 10 stałych uczestników cyklu. Był też ósmy na pierwszych mistrzostwach świata w high-divingu w zeszłym roku w Barcelonie.