Witamy Wszystkich.

Właśnie zakończył się bardzo trudny dla nas rok 2013/2014. Jeszcze nie tak dawno przeżywaliśmy nagłą decyzję, że nasza pływalnia w Pałacu Młodzieży idzie po 58 latach do zasłużonego remontu. Okoliczności w jakich się znaleźliśmy były bardzo trudne. Brak w Warszawie jakiegokolwiek obiektu z infrastrukturą do skakania nie napawał optymizmem a wręcz powodował stres i stawiał wielkie znaki zapytania co dalej???

Jednak dzięki zaprzyjaźnionym akrobatom z Targówka – wielkie serdeczności i moc podziękowań dla Trenerów i Zawodników za możliwość trenowania z Wami – mogliśmy dwa razy w tygodniu przygotowywać się akrobatycznie i doskonalić elementy skoków w warunkach suchych. Mogliśmy także, mocno popracować nad siłą, skocznością i gibkością, oraz doskonalić stanie na rękach, a także salta w różnych kierunkach. Ta Wasza ciężka praca zaowocowała już w grudniu na Zimowych Mistrzostwach Polski bardzo dobrymi wynikami, które pozostałą część Polski wprawiły w nie lada zdziwienie.

W całej Waszej pracy nie bez znaczenia były treningi w wodzie na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Dzięki uprzejmości Pawła Słomińskiego i jego pływaków (wielkie dzięki Paweł) mogliście sprawdzić się w stawaniu o poranku i testowaniu swoich możliwości wchodząc do wody o 6.00 rano. Wymagało to od Was zacięcia, determinacji i naprawdę silnej woli. Szczególnie w zimie, kiedy jest ciemno, a temperatura na zewnątrz wynosi np. – 10 st. Daliście radę i choć nie było łatwo byliście dzielni i wytrwali w dążeniu do celu jakim była poprawa Waszego poziomu sportowego. 

Czas płynął nieubłaganie i zbliżaliśmy się wielki krokami do wiosny i do ostatecznej walki o tytuły Mistrzów Polski. Na początku pierwszy test - Zimowe Mistrzostwa Polski. Pływalnia w Poznaniu, którą tak lubicie, okazała się miejscem Waszych sukcesów: 32 medale, w tym 14 złotych, to wielkie Wasze osiągnięcie. Docenione nie tylko przez nas trenerów ale przez środowisko skoków do wody. Dzięki waszym dobrym skokom część z Was mogła walczyć o minima na MEJ do Bergamo, startując w Amsterdamie i Dreźnie. Jako trenerzy byliśmy niezwykle dumni, kiedy podczas zawodów podchodzili do nas szkoleniowcy z innych Państw i gratulowali nam tak fajnych zawodników i ich wyników. 

I wreszcie maj i czerwiec. Cel główny: Letnie Mistrzostwa Polski oraz Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Uwieńczenie całorocznej pracy. Jeżdżenia na zgrupowania, wstawania rano, pracy na Sali i na pływalni AWF Warszawa.

To co pokazaliście jest bardzo trudno opisać i ubrać w słowa. Powiemy tylko tyle.......... Byliście wielcy i wspaniali. Ilość nowych skoków u Was wszystkich i to tych najtrudniejszych (po 3,5 obrotu), rekordy życiowe w zdobyczach punktowych, minima punktowe na MEJ, były i są dla nas trenerów powodem do dumy...... pierwsza w historii Polka, która wykonała 107c z 10m, zawodnik który walczy z całych sił mimo, że ma złamany palec, zawodnik który ma najtrudniejszy w Polsce program skoków z wieży – poziom europejski, to tylko przykłady, ale każdy z Was miał swój mały sukces w ciągu tego roku, z którego my się bardzo cieszymy.

Pomimo braku pływalni w Pałacu Młodzieży zdobyliście więcej punktów we współzawodnictwie dzieci i młodzieży niż w roku 2012/2013. Gratulacje!!! W tym miejscy chcieliśmy także bardzo podziękować Pani V-ice Dyrektor Pałacu Młodzieży Annie Bogdańskiej za jej wsparcie, pomoc i wiarę w nas, w naszą pracę i zaangażowanie. Pani Aniu DZIĘKUJEMY!!!

Dziękujemy Wam za pracę, odpoczywajcie i cieszcie się wakacjami. Zawodnikom startującym w Bergamo życzymy powodzenia i trzymamy za Was mocno kciuki. 

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc szczególnie w trudnych chwilach i momentach w pracy Waszych/Naszych dzieci.

JESZCZE RAZ WIELKIE DZIĘKI DLA WSZYSTKICH

Pozdrawiamy

Trenerzy skoków do wody Pałacu Młodzieży w Warszawie