Oficjalnie informujemy, że dwójka naszych zawodników Anna Taciak i Aleksander Gniadek, będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy Juniorów w skokach do wody, które odbędą się w dniach 1-6.07.2014 w Bergamo (Włochy). Oboje wystartują w kategorii wiekowej B (roczniki 1999-2000), w konkurencji wieża. Serdecznie gratulujemy wszystkim trenerom, którzy przyczynili się do tego sukcesu: Annie Wierniuk, Reginie Synoradzkiej, Andrzejowi Wierniukowi i Bartłomiejowi Krynickiemu.

Oprócz Ani i Olka minima punktowe na Mistrzostwa wypełnili również Filip Kotowski (wieża) i Leo Rassimof (wieża i trampolina 1m). Niestety zabrakło im w programie skoków o wysokich współczynnikach trudności, a drugim kryterium był odpowiednio trudny program.
Trzeba podkreślić, że  z powodu remontu basenu, nasi zawodnicy przygotowywali się w tym roku w bardzo niesprzyjających warunkach. Bardzo rzadko mieli możliwość skakania na wieży 10 metrowej, ponieważ jedyna czynna obecnie w Polsce znajduje się w Poznaniu. Mimo to walczyli z ogromną determinacją do ostatniego startu, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Na szczególne uznanie zasługuje wyczyn Leo Rassimofa, który na niedawno zakończonych Mistrzostwach Polski w Poznaniu, skakał w konkursie z wieży ze złamanym palcem u nogi.

Oprócz naszych zawodników w mistrzostwach wystartują także  Dominika Bąk, Kaja Skrzek, Kacper Lesiak (Stal Rzeszów) oraz Dominika Mirowska (COSW Częstochowa). Będziemy trzymać kciuki za całą reprezentację, a pozostałym zawodnikom życzymy powodzenia w przyszłym roku.

Oficjalna strona zawodów