W mityngu w stolicy Holandii, który odbył się w dniach 10-13.04.2014, wystartowała szóstka naszych zawodników. Jako Kadra Polski: Julia Januszewska, Aleksander Gniadek, Filip Kotowski oraz Leo Rassimof  (wszyscy grupa B). W barwach UKS PM Warszawa, Anna Taciak (grupa B) oraz Krystian Sawicki (grupa A).

W pierwszym dniu Krystian Sawicki w finale konkursu wieży zajął 3 miejsce z wynikiem 367,25 pkt.

W piątek Leo Rassimof w konkursie trampoliny 1m również zajął 3 miejsce. Wynikiem 327,80 pkt, jako pierwszy zawodnik Pałacu Młodzieży w tym roku wypełnił minimum punktowe na Mistrzostwa Europy.

Anna Taciak i Julia Januszewska z wieży zakwalifikowały się do finału, gdzie zajęły odpowiednio 5 (249,85 pkt.) i 6 miejsce (240,40 pkt.).

Krystian Sawicki niestety nie zakwalifikował się do finału trampoliny 3m. W eliminacjach zajął 11 miejsce - 315,95 pkt.

W sobotę startowało naszych trzech muszkieterów z wieży w kategorii B. Po eliminacjach świetne drugie miejsce zajmował  Aleksander Gniadek z wynikiem lepszym niż minimum na Mistrzostwa Europy (333,80 pkt.), a tuż za nim byli Filip Kotowski i Leo Rassimof. W finale losy się odwróciły. Filip Kotowski skacząc równo i efektownie awansował na 2 miejsce z wynikiem 345,55 pkt. Za nim uplasował się Leo Rassimof (315,90 pkt.). Obaj w ten sposób wypełnili normę punktową na Mistrzostwa Europy. Niestety Aleksander Gniadek nie zdołał utrzymać poziomu z eliminacji i spadł na piąte miejsce z wynikiem 301,95 pkt.

W niedzielę, w ostatnim dniu zawodów Filip Kotowski wystartował w konkursie z trampoliny 3m. W eliminacjach zajął czwarte miejsce, tylko punkt tracąc do trzeciego. O gorszym wyniku w finale, zadecydował najtrudniejszy skok, dwa i pół salta w tył, który został oceniony na zero punktów i Filip Kotowski spadł na piąte miejsce.

Strona internetowa zawodów

Wyniki w serwisie DiveRecorder

Zawody w Holandii są traktowane jako część eliminacji do Mistrzostw Europy Juniorów, które odbędą się tym roku w Bergamo (Włochy) w dniach 1-6.07. Zawodnicy, żeby pojechać na mistrzostwa muszą wypełnić minima kwalifikacyjne określone przez PZP.

Minima kwalifikacyjne MEJ na 2014r.

Następnym zawodami w kalendarzu najlepszych skoczków będą International Youth Diving Meet w Dreznie (w dniach 24-27 kwietnia), na które pojadą Anna Taciak, Filip Kotowski i Krystian Sawicki. Ostatnim etapem kwalifikacji będą Letnie Mistrzostwa Polski w Poznaniu (30.05 - 01.06).

Przy okazji przypominamy, że nasi zawodnicy aspirują do powtórzenia osiągnięć ich starszych kolegów. W latach 2002 - 2007 pod kierunkiem trenera Bartłomieja Krynickiego w Mistrzostwach Europy Juniorów startowali Kamil Gackowski, Karol Czerwiński i Jakub Boguta. Najlepsze, piąte miejsce zajął Karol Czerwiński w 2003 roku w konkurencji Trampolina 1m na MEJ w Edynburgu w Wielkiej Brytanii.